Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TFF’de operasyon yolda

7 sene önce
785 kez okundu
TFF’de operasyon yolda

TFF, çok eleştirilen kurullarla ilgili radikal kararlar alacak…

Habertürk’te yer alan haberde; Türk futbolunun en büyük sorunu haline gelen Türkiye Futbol Federasyonu kurulları ve özellikle Merkez Hakem Komitesi ile Disiplin Kurulu için yol göründü…

Ligin özellikle son haftalarında yaşanan olaylar bugüne kadar kurullara destek olan federasyonun da keyfini iyice kaçırırken ligin devre arasında operasyon görünüyor. Yönetim öncelikle Yusuf Namoğlu ve ekibinin yanı sıra son yıllarda skandal kararlara imza atan Disiplin Kurulu’nu değiştirmek istiyor.

Fakat federasyonun yol haritası net olmamakla birlikte federasyon başkanı Yıldırım Demirören dahil üyelerin büyük bir çoğunluğu Yusuf Namoğlu ve ekibi ile bu sezon birlikte çalışmanın büyük bir hata olduğunu öngörüyor. Federasyon yetkilileri bu kurullar yüzünden kendilerinin büyük zarar gördüğünü ve artık buna bir son vermenin zamanının geldiği konusunda orta noktaya geldiler. Özellikle Şenol Güneş’e verilen 1 müsabakalık cezanın bardağı taşıran son damla olduğu ifade ediliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu operasyonu devre arasında başlatmayı hedefliyor. Fakat beklenmeyen durumlar gerçekleşirse bu operasyon sezon sonuna sarkabilir. Federasyon bu MHK ve bu Disiplin Kurulu ile gelecekte çalışmayı hiçbir şekilde istemiyor. Öte yandan TFF yönetimi bu hafta riva’da bu konuları masaya yatıracak. Fakat son zamanlarda kendilerine yöneltilen sorulara yanıt verip vermemeyi görüşecek. Fatih Terim tazminatının durumu da bu toplantıda belli olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.