Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İngiliz The Guardion’un gözüyle Altınordu Spor Kulübü

7 sene önce
531 kez okundu
İngiliz The Guardion’un gözüyle Altınordu Spor Kulübü

İngiliz The Guardion’un gözüyle Altınordu Spor Kulübü : Türk futbolunda devrim yapabilecek bir kulübü

Gazete internet sitesinde altyapısıyla ses getiren PTT 1.LİG ekiplerinden Altınordu’yu inceleyen bir haber yayınladı. The Guardian’a göre Türkiyenin büyük kulüpleri kısa vadeli günü kurtarmaya yönelik planlar yaparken ; İzmir takımı uzun vadeli planlarıyla Türk futbolunun çehresini değiştirebilir.

Haberinde Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın, “Tamamen kendi yetiştirdiğimiz oyunculardan oluşan bir ekiple 2019-20 sezonunda Süper Lig’de mücadele etmeyi planlıyoruz” sözlerine yer verdi.

Devamında ise Türkiye’nin 4 büyük takımdan sadece Trabzonspor’un altyapı oyuncularına düzenli olarak şans verildiğini , Altınordu’nun ise altyapı , tesis , antrenör vb. büyük yatırımlar yaparak Türkiye’de hiç başarılmamış bir projeye imza attıklarını bildirdi.

Oyuncuların sadece sahada değil; saha dışında da sosyal medya, kişisel gelişim, futbol tarihi , ingilizce , satranç dersleri alarak eğitildiğini belirterek “Bunlar Avrupada yaygın olabilir fakat Türk futbolunda hiç yaygın değil ” ifadeleri kullanıldı.

Kulüp bunun meyvesini Freiburg’da oynayan Çağlar Söyüncü ve Başakşehir’den Roma’ya transfer olan Cengiz Ünder’den aldığını ayriyetten Türkiye U-17 milli takımında 5 oyuncu Altınordu’yu temsil ettiğini ve kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın Manchester City, Liverpool, Bayern Münih , Barcelona , Atletico Madrid gibi kulüplerle bağlantı kurduklarını söylediğini yazdı.

Haberin sonunda da
“Altınordu projesi her yönüyle kulübü aşan bir proje .Eğer istediklerini yapabilirlerdi Türk futbolunda devrim gercekleştirecekler.” ifadeleriyle Altınordu’ya övgüler yağdırıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.