Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

FİKRET ORMAN HAKKINDA ŞOK İDDİA!

7 sene önce
708 kez okundu
FİKRET ORMAN HAKKINDA ŞOK İDDİA!

FİKRET ORMAN HAKKINDA ŞOK İDDİA!

İz inşaat ortaklarından Gültekin Öbekli çatısını yaptıkları Vodafone Park stadının parasını hala alamadıklarını belirtirken “Fikret Orman yüzünden iflas ettik, intihar etme noktasına geldim.” dedi.
Gültekin Öbekli:”Fikret Orman parayı ödememek için telefonlarımıza çıkmıyor,randevu vermiyor.Toplam 50 milyonun üzerinde alacak var. Yönetim bile ‘Bizim borcumuz yok.’ demeye başladı.Beşiktaş çok büyük bir kulüp ama başkanları yaptıklarıyla bu kulübe yakışmıyor.”

BEŞİKTAŞ’TAN AÇIKLAMA!

Beşiktaş kulübü resmi sitesinden yaptığı açıklamada bu iddiaları açık bir dille yalanladı.
‘Kamuoyuna Açıklama’ başlığıyla yapılan açıklamada;

 

“Bugün Fanatik Gazetesi’nde yer alan “Fikret Orman’a Şok Suçlama” başlıklı haber doğru değildir.
Beşiktaş kulübü tarafından, “Vodafone Park Halatlı Germe Membran Çelik Çatı İmalat ve Montaj İşleri” ihalesine çıkılmış olup, 05/06/2014 tarihinde İz İnşaat Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ihale edilmiştir.

İhale bedeli 16.700.000 € olup, KDV ile birlikte 18.336.640,93 €’ya bitirilmiştir.

Firma işi Fransız ortağı Freysash ile yürütürken iş sonuna doğru maddi problemler yaşamasından dolayı iflas erteleme talebinde bulunmuştur.

BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret A.Ş.; yapılan işin bir an önce bitirilebilmesi için firmanın kullandığı vinç kiralarını, İz İnşaat’ın çelik halat sistemlerini yapan firmaya olan ödemelerini, piyasada yaptırdığı ve ödeyemediği demir imalat bedellerini ve hatta İstanbul’da mal aldıkları nalburlara ödenemeyen borçlarını firma cari hesabından karşılamıştır.

Firmanın çatı inşaatından dolayı kulübümüzden alacağı 156.256,44 Euro olup, bu ödeme de iflas erteleme durumunda olan firmaya değil, atanmış olan kayyuma ödenecektir.

Kulübümüzün bir mahkeme durumunda bile olmadığı ticari bir iş ilişkisinin tamamen gerçek dışı ve içeriğinde gerek kulübümüze gerek Başkanımıza hakarete varan saygısız, yakışıksız ifadelerin yer aldığı röportajın tam sayfa haber yapılması, gerek Fanatik olarak bilinen çıkarttığı gazete gerek bağlı olduğu Doğan  Grubu yayıncılık ilkeleriyle bağdaşmamaktadır.

Kulübümüzün görüşü alınmadan, haberin doğruluğu teyit edilmeden yapılan, içerisinde kulübümüze ve Başkanımıza hakaret içeren ifadelerin olduğu bu haber ile ilgili gerekli düzeltmeler yapılana dek Fanatik Gazetesi ile kurumsal ilişkilerimiz dondurulmuştur.

Siyah-Beyazlı yönetiminin adına yapılan haberde adı geçen ilgili kişiler hakkında hukuki süreci başlattığını kamuoyuna sunarız.

Beşiktaş JK ” bu ifadeleri kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.