Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Fenerbahçe’de başkanlık savaşı!

7 sene önce
662 kez okundu
Fenerbahçe’de başkanlık savaşı!

Fenerbahçe’de kongre öncesi hareketlilik devam ediyor. Yönetim cephesindeki konuşmalardan sonra kulislere yeni bir iddia düştü. Hemde çok ses getirecek bir iddia.

Ali koç’un başkan adaylığını açıklamasından sonra Fenerbahçe Kulübü’ne bir yazı göndererek genel kurul öncesi temasa geçmek için kongre üyelerinin isimlerini ve iletişim bilgilerini istemiş. Ancak Fenerbahçe yönetimi bu isteği kabul etmemiş. Kaynaklara göre bu Aziz Yıldırım tarafından olduğu söyleniyor.2016 yılında resmi gazetede yayınlanan kişisel verileri koruma kanunu gerekçe göstererek bu verileri paylaşmayacağını yanıtı verdi.

Adaylık resmiyet kazanmadı
Konu hakkında taraflar arasında konuşmalarda sonra artık iddia olmaktan çıktı.Bu arada,Ali Koç’a yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre başkan adaylığının henüz resmiyet kazanmamasını da bu listenin verilmemesine bir gerekçe olarak gösteriyorlar.

Seçenekleri değerlendiriyor

Ali Koç tarafı farklı düşünüyor.Fenerbahçe tüzüğüne göre listenin yönetim kurulu tarafından onayla verilebileceğini belirtiyor.Temasa geçtiğimiz bazı hukukçular ise Ali Koç’un listeyi seçim çalışmaları dışında kullanmayacağı yönünde bir taahhütname vermesi karşığında Fenerbahçe yönetimi bu listeyi paylaşabileceğini belirtiyor.

Yıldırım’ın adaylığı

Kamuoyuna yansımayan bu tartışma önümüzdeki günlerde hukuki bir hal alacak gibi görünüyor.Tartışmayı alevlendirecek gelişmeler önümüzdeki aylarda başkan Aziz Yıldırım’ın adaylığı açıklaması olacak.Bu durumda mevcut yönetimin,tüm üyelerinnin bilgilerine sahip olması haksız rekabete yol açacağı iddiaları kulislerde dile getiriliyor.

Aziz Yıldırım yönetimi direniyor

Fenerbahçe yönetimi bu listeleri vermemekte kararlı gözüküyor ve kanunun böyle emrettiğini belirtiyor.Ama bu durum daha çok başkanlık sürecinde tartışmalara yol açaçak gibi gözüküyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.