Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Arda Turan, Bilal Meşe’ye saldırdı

7 sene önce
790 kez okundu
Arda Turan, Bilal Meşe’ye saldırdı

Türkiye, dün akşam hazırlık maçında Makedonya ile karşı karşıya geldi.

Maçın ardından uçakta futbolcular ve gazeteciler yerini almaya başladı. Ancak uçakta tatsız bir olay yaşandı. Arda Turan ve Gazeteci Bilal Meşe birbirine girdi.

Meşe, olayın şokundan hala kurtulamadığını ve 40 yılı aşkın meslek hayatında ilk kez böyle bir olayla karşı karşıya geldiğini söyledi.

A Milli Takım kafilesi ile gazetecileri taşıyan ve Üsküp’ten Trieste’ye gidecek uçakta takım kaptanı Arda Turan tarafından fiziksel saldırıya uğrayan ve bu saldırıda boğazı sıkılan ve galiz küfürlere hedef olan gazeteci Bilal Meşe yaşadıklarını kendisini telefonla arayan Doğan Haber Ajansı’na şöyle aktardı:

BİLAL MEEEEEŞEEE DİYE BAĞIRDI

Meşe, uçağa bindik ben 12-A’da oturuyordum. Kalkmaya hazırlanıyoruz uçak motorlarını çalıştırdı ve kemerimi henüz bağlamıştım ki birden yanımda Bilal Meşeeee diyen bağıran Arda’yı gördüm. Aslında önce şaka yapıyor zannettim. Fakat bir-iki saniye sonra ben adamın….aaaaaa……kkkk..ulan şeklinde bağırarak yüzünde garip bir ifade gördüğüm A Milli Takım’ın Kaptanı ile karşı karşıya kaldım o an şoktaydım ve hala ana avrat din iman küfürlere devam ediyordu. Ben o an birden yanımıza önce foto muhabirimiz Vedat Danacı geldi. Sonra ne yapıyorsun Arda deyip onu sakinleştirmeye çalıştı salladığı bir yumruk boşa gitti. Belkide Vedat tuttuğu için yumruk boşa gitti bu sıra da hadise devam ederken Milli Takım antrenörü Levent Şahin hadiseye el attı. Birde koruma vardı onu sakinleştirmeye çalışan korumaya da ağzına geleni söyledi hatta kim olursanız olun gibisinden laflar etti bu olaylar sürerken elimi arkaya doğru götürdüm ve hiçbir biçimde kendisine müdahele etmedim. O sırada Fatih Terim iyi ki arkaya gelmedi yoksa bu durumda belki kötü şeyler de olabilirdi diye düşünüyorum aslında gelmediği iyi oldu

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

Gazeteci Meşe, olayın şokundan hala kurtulamadığını ve bu yaşına kadar yani 40 yılı aşkın meslek hayatında ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını söyleyerek, şu anda İstanbul’a dönmeyi düşünüyorum burada dursam A Milli takım antrenmanlarına katılmayacağım zaten ve medya kuruluşlarındaki diğer arkadaşlarım da bir karar almak üzere olduklarını ifade ettiler. Arda bana, seni bu uçağa alanın… şeklinde ağza alınmayacak küfürler savurduğu insanlar TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim erkenden gazete patronum Sayın Yıldırım Demirören aradı sakin olmamı belirtti. Olan olayın 15 tanığı bulunuyor. İnşallah mahkemede şahit olacaklarını söylediler hemen dönüşte Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağım

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.