Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

1907 ÜNİFEB Fenerbahçelilerden Efsane Karabağ Koreografisine Yardım

7 sene önce
1.132 kez okundu
1907 ÜNİFEB Fenerbahçelilerden Efsane Karabağ Koreografisine Yardım

Fenerbahçe taraftar grubu 1907 ÜNİFEB, Karabağ- Chelsea arasında oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi mücadelesinde yapılan efsane koreografiye yardım için Azerbaycan’a gittiği ortaya çıktı.

Kartonlarla “Karabağ” ve “Azerbaycan” yazan taraftarlar, iki tribün arasındaki bölüme astıkları ay-yıldızlı pankarta ise İngilizce cümlelerle “Far Away From Home But Where You Belong” yani “Evden uzakta ama ait olduğu yerde!” yazdı.

Atletico Madrid’le oynadıkları Şampiyonlar Ligi mücadelesinde “QARABAĞ” ifadelerinin bulunduğu görsel çalışmayla sosyal medyanın gündemine oturmuş, bazı kesimler tarafından alay konusu olmuştu.Bu olaylar sonrasında Karabağ’ın genel menajeri Asif Askerov, Fenerbahçe Spor Kulübü’yle görüştükten sonra 1907 ÜNİFEB adlı taraftar grubuyla iletişime geçti. Birkaç gün süren görüşmelerin ardından taraftar grubundan 6 1907 ÜNİFEB üyesi Fenerbahçeli taraftar, Azerbaycan’a giderek “İki devlet tek millet” sloganıyla ifade edilen bu koregorafiyi ortaya çıkardı.

Yapılan koreografi için Bakü’ye giden 1907 ÜNİFEB üyesi taraftarlar”Fenerbahçe tribünlerinde takımımıza destek olmak için yıllardır birçok koreografi çalışmasına imza attık. Bu yüzden bu konuda belli bir tecrübeye erişmiş bulunmaktayız. Karabağ Futbol Kulübü tarafından ilk arandığımızda çok şaşırdık ve mutlu olduk. Böyle konularda yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunun farkındaydık ve elimizden geleni yapacağımızı söyledik. Neticede, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki kardeşliği bir kez daha kanıtlayan çok güzel bir çalışma oldu. Burada geçirdiğimiz süre boyunca çok güzel bir misafirperverlik örneği gösteren Karabağ Futbol Kulübü’ne çok teşekkür ediyor ve Şampiyonlar Ligi’nde başarılar diliyoruz.” Diyerek duygularını ifade ettiler.

Karabağ yöneticilerinden Murat Karaman ise, “Azerbaycan’da futbol yeni yeni bir yaşam tarzı haline geliyor. Biz de Karabağ Futbol Kulübü olarak bu sürece katkıda bulunmak ve bir tribün kültürü yaratmaya çalışıyoruz. Atletico Madrid maçında taraftarlarımızın yaptığı görsel çalışma bazı kesimlerce acımasızca eleştirilmişti. Bu sefer 1907 ÜNİFEBli gençlerin de katkılarıyla çok daha güzel bir çalışmaya imza atıyoruz. Yardımları için Üniversiteli Fenerbahçeli gençlerimize çok teşekkür ederiz.” Açıklamasını yaptı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.